DUBAI CABSAT Fuarında, 10-12 Mart 2015 de Sizleri Ağırlamaktan Onur Duyarız

DUBAI CABSAT Fuarında, 10-12 Mart 2015 de Sizleri Ağırlamaktan Onur Duyarız

Elektronik Medya & Uydu İletişimi konusunda Orta Doğu'nun en büyük fuarı olan CABSAT fuarında, firmamız Easy Media Suite ürünleri ile ülkemizi temsil edecektir

10-12 Mart 2015 tarihleri arasında Dubai Convention & Exhibition Center'da Devtek'i ziyaret edebilirsiniz.

JORDAN MEDIA CITY başarıyla kuruldu...

JORDAN MEDIA CITY başarıyla kuruldu...

Ürdün'de kurulan JORDAN MEDIA CITY Easy ONAIR, Easy Ingest ve Easy CG sistemlerini tercih ederek sistemlerini başarıyla kurmuştur.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Web TV yayınına başlamıştır...

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Web TV yayınına başlamıştır...

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ web tv hizmeti ile online ders yayınına başlamıştır. Bu yayını EASY ONAIR, EASY CG, EASY INGEST yazılımları kullanarak yüksek kalitede ve sorunsuz bir şekilde yapmaktadır.

POWER GROUP EASY ONAIR playoutlarını tercih etti...

POWER GROUP EASY ONAIR playoutlarını tercih etti...

POWER GROUP 40 kanal playout kurarak tv yayıncılığı yapmak isteyen kanallara kiralama hizmeti sunmaktadır. Kurulan bu sistemde EASY ONAIR yazılımı kullanılarak sistemler başarıyla kurulmuştur. Kullanılan Easy Netcontrol yazılımı ile playoutlar yedeklenerek sistemin güvenliği sağlanmıştır.

TARIM BAKANLIĞI KA-BAND Yayın Aracı kurulumu tamamlandı...

TARIM BAKANLIĞI KA-BAND Yayın Aracı kurulumu tamamlandı...

TARIM BAKANLIĞI KA-Band yayın yapacağı araç içinde EASY INGEST yazılımı, ATEM 2 M/E video mikser, Yamaha ses mikseri kullanıldı. Easy Ingest yazılımı içinde bulunan stream özelliği ile yayın yapılarak testler başarıyla tamamlanmıştır.

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Stüdyoları Kurulumu Tamamlandı ...

MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ Uzaktan Eğitim Stüdyoları Kurulumu Tamamlandı ...

Medeniyet Üniversitesi'nde Uzaktan Eğitim için kullanılacak stüdyoların kurulumu tamamlandı. Kurulumda EASY ONAIR, EASY INGEST, EASY CG sistemleri ile Sony kameralar, E-Image tripodlar, ATEM video mikserler, Samsung multiviewer monitörler, Shure mikrofonlar, Yamaha ses mikseri, M-Audio hoparlörler, ASAL soğuk ışıklar, Vestel 80" Akıllı tahta, Edius Kurgu sistemi, Greenbox sistemi, Datavideo interkom, System iki kanal telefon hibrid sistemleri kullanılarak kısa sürede başarılı bir kurulum yapılmıştır.

SOFYA Şubemiz Açıldı...

SOFYA Şubemiz Açıldı...

2007 senesinden itibaren broadcast sektöründe EMS Easy Media Suite markamızla ürettiğimiz yazılımlarımızla verdiğimiz kaliteli ve güvenli hizmetimizi, ayrıca tüm anahtar teslim sistem kurulumları hizmetlerimizi Bulgaristan Sofya’da açtığımız şubemizle tüm Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinde de devam ettirmekteyiz.

Yeni şubemizin iletişim bilgileri ;

Easy Media Suite Bulgaria
17 str. Golash app. 3, Floor 3 Sofia 1111 Bulgaria
Tel: +359 2 944 9047
E-mail : sales@easymediasuite.com

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi AKUNTV, DEVTEK ile Hayat Buldu .

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi AKUNTV, DEVTEK ile Hayat Buldu .

1982 yılında kurulan üniversite İletişim Fakültesini 1983 yılında öğretime açmıştır. Kurulduğundan günümüze kadar öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi ilkeleri arasında bulunduran fakülte, Türkiye’nin en çok ödül alan fakültesi ünvanınıda kazanmıştır.
Fakültenin öğrencilerine daha iyi bir eğitim vermek için ihtiyacı olan stüdyolarının kurulumunu DEVTEK Bilişim üstlenmiş olup başarıyla kurulumu gerçekleştirmiştir. Ayrıca fakültenin canlı yayın yapabildikleri AKUN TV ( http://akuntv.web.tv )’yi hayata geçirmelerinde yardımcı olmuştur.
DEVTEK Bilişim stüdyoda Panasonic kameraları, E-Image tripodları, A-Prompt prompter, ATEM 1 M/E video mikserini, EMS Easy OnAirCG playout kj sistemini, EMS Easy Ingest kayıt ve stream sistemini, Shure ve AKG mikrofonlarını, M-Audio hoparlörlerini, Yamaha ses mikserini, Telikou intercom sistemini, Blackmagic micro video hub, YUAN mini konverterlarını, Farseeing 800W aktüel ışıklarını kullanarak sistemi sorunsuz kurup çalıştırmıştır.

KON TV Yenilendi

KON TV Yenilendi

1992 senesinde kurularak yayın hayatına başlayan firma, bu zamana kadar kaliteli ve tarafsız yayın anlayışı ile sadece yerel değil uydu üzerinden tüm dünyaya yayın yaparak güvenilir kanal özelliğini korumuştur. Çağı ve teknolojiyi takip eden yapısıyla yenilenme sürecine girerek yepyeni akıllı bina inşa ederek basın ile ilgili tüm şirketlerini tek çatı altında toplamıştır. Bu yenilenme sürecinde televizyon altyapısını ve yenilediği yayın cihazlarını DEVTEK Bilişim’den tedarik etmiştir. Ayrıca firma kurulum ve entegrasyon konusunda, ekip ile beraber çalışan elemanlarıyla kanalın yayınını sorunsuz yenilemesine kadar orda bulunmuştur.

Can Erzincan TV EMSystems ile uyduda

Can Erzincan TV EMSystems ile uyduda

Can Erzincan TV FREKANS 12562 SEMBOL 25000 POLARİZASYON Vertical (Dikey) FEC 5/6
bilgileri ile Turksat uydusu üzerinden yayın hayatına başlamıştır.

Devtek olarak üretmiş olduğumuz EMSystems markası altında all in one çözümü ile tek sistem üzerinden Playout, KJ, Kayıt ve MPEG2 Encode işlemlerinin tamamı gerçekleştirilmektedir.

TUZLA WEB TV yenilendi.

TUZLA WEB TV yenilendi.

Günümüz teknolojisi ilerledikçe tv kanalları ve internet yayıncılığı giderek yeni ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Daha önce yayın hayatına başlayan Tuzla Belediyesi’ne ait olan Tuzla Web Tv teknolojiye ayak uydurmak için HD destekli yeni ürünleri Devtek Bilişimle tamamlamıştır. Yayın otomasyon sisteminde EASY HD ONAIR’ ı tercih etmişlerdir. Bu sistemi tercih etmelerinin sebebi Easy OnAirCG, aynı playlist üzerinde Mpeg2, DV avi, Wmv, Quicktime, H264, MP4, MOV, MXF video formatlarını ve değişik çözünürlükte dosyaları oynatabiliyor olması, ayrı ayrı playlistler oluştururabilmesi ve kullanımının kolay olmasıdır. Sistem kurulumunda EMS EASY HD CG, EMS EASY HD Ingest Broadcast kayıt sistemi, Sennheiser mikrofon, Sony video mikser, Samson ses mikseri, Panasonic kameralar, E-image tripot sistemi kullanıldı. Sistem kurulumları yapılıp testler bitirildikten sonra personele sistem kullanım hakkında bilgi verildi.

EMSYSTEM Drive Away 70

EMSYSTEM Drive Away 70

KA Band Tam Otomatik Kontrollü Anten, araç üzerine monte edilebildiği gibi fly away şeklinde de kullanılabilir. Her yerde her zaman canlı yayın yapma olanağı sunmaktadır. Bu sayede tüm koşul ve ortamlarda ve her mekanda prodüksiyon hizmeti verilebilir, programlar hazırlanabilir ve her yerden canlı yayın yapılabilir. KA Band ile 3G yayın sistemlerinde hayal bile edilemeyen kalite ve süreklilik imkanı sunar. Ayrıca yayınınızı internet üzerinden veya uydu üzerinden alabilirsiniz.
Sistemde tam otomatik motorlu anten bulunmaktadır. 20 Mbit / s'ye kadar Download ve 6 mbit / s upload hızlarında bağlantı sağlar. Sistem kurulumu, kullanımı hızlı ve basittir. Ayrıca çanağın hızlı değişim seçeneği (2 dakikadan kısa bir sürede hedefi bulma) bulunmaktadır. Çok hafif ve kompakt olması nedeniyle neredeyse bütün araçlara takılabilir. Sistem sağlamış olduğu olanaklarla maliyeti en ekonomik ürünlerdendir.

EMS EASY MPEG-2/4 IP ENCODER

EMS EASY MPEG-2/4 IP ENCODER

Canlı yayınlarınızı internet üzerinden stüdyonuza mı ulaştırmak istiyorsunuz? Ve bu amaçla IP Encoder bakıyorsunuz, MPEG2 olsun, FEC özelliği olsun ve 4:2:2 Chroma formatında olsun ki kalitem yüksek olsun diye düşünüyor ve satın almak istiyorsunuz, ama bir sorunla karşılaşıyorsunuz. Bu özellikleri karşılayan bir IP Encoder fiyatının bütçenizi aştığını görüyor ve kaliteden ödün vererek standart bir encoder almaya karar vermek zorunda kalıyorsunuz. Artık bu özellikler için bütçenize uygun çözümü Devtek Bilişim sizin için hazırladı, test etti ve siz kullanıcıların beğenisine sundu.
Bu sistem yayınlarınızı yüksek kalitede ve istediğiniz formatta uyduya göndermenizi sağlıyor. Canlı yayınınızı veya daha önce kayıtlı olan görüntülerinizi dosya olarak stream (görüntü ve ses aktarımı) yaparak yayınlanmasına olanak sağlıyor. Piyasada yoğun olarak kullanılan alıcı markalarıyla ( Ericson, Tandberg, Harmonic ) uyumlu olarak çalışıyor.

Tekirdağ Çerkezköy Kanal T Devtek Tarafından Kuruldu.

Tekirdağ Çerkezköy Kanal T Devtek Tarafından Kuruldu.

Tekirdağ Çerkezköy Kanal T televizyonu yayın hayatına başladı. Devtek Bilişim’in tecrübe ve bilgisi ışığında anahtar teslim olarak kurulan Kanal T yayınlarını başarıyla devam ettirmektedir.
Devtek Bilişim kurulumda HD ve SD yayın yapabilecek ürünler olan Panasonic kameralar, Eimage tripod sistemleri, A-Prompt prompter sistemi, Sennheiser mikrofonları, ATEM video mikseri, Yamaha ses mikseri, Blackmagic ve Yuan sinyal dönüştürücüler, VRCAST sanal stüdyo sistemi, EMS Easy Ingest, EMS Easy OnairCG sistemleri, Edius HD kurgu montaj sistemleri kullanarak en kaliteli görüntülerle yayın yapılması sağlanmıştır. Ayrıca Devtek teknik ekibi kurulum sonrasında televizyon personeline sistem eğitimi vererek personelin başarılı bir şekilde yayın yapmasını sağlamıştır.

Devtek IBC 2013 Fuarına Katıldı.

Devtek IBC 2013 Fuarına Katıldı.

Devtek Bilişim, araştırma-geliştirme ve üretimi kendileri tarafından Türkiye’de yapılan EMS Easy Media Suite sistemlerini IBC 2013 fuarına katılarak tanıttı.
Devtek Bilişim, 52000 kişiden fazla ziyaretçisi ve 1400 civarında katılımcısı olan bu fuarda ürünlerini sergiledi ve ülkemizi başarıyla temsil etti. Fuarda Slovakya, Tayland gibi 34 farklı ülkeden sistem entegrasyonu ve distribütör firma standı ziyaret etti ve bu firmalarla bayilik anlaşması yapıldı.
Devtek Bilişim geliştirmiş olduğu ürünlerle ülkemizi yurtdışında temsil etmeye devam edecektir.

Balıkesir KENT TV Yayına Başladı

Balıkesir KENT TV Yayına Başladı

Balıkesir’in gözde kanallarından biri olan KENT TV yakın zaman önce Türksat’ta yayınlarını yapmaya başladı.
Devtek Bilişim, kurulumu sistem HD veya SD çalışacak şekilde anahtar teslim olarak gerçekleştirmiştir.
Sistemde Panasonic kameralar, Eimage tripod sistemleri, ATEM video mikser, System telefon hibrid sistemi, EMS Easy Onair Playout sistemi, EMS Easy CG karakter üreteci sistemi, EMS Easy Ingest broadcast kayıt sistemi, Sennheiser mikrofonlar kullanıldı. Sistem kurulumları yapılıp testler bitirildikten sonra personele sistem kullanımı hakkında eğitim verilmiştir.

DEVTEK Gelişen Yazılımlarıyla Tekrardan DUBAİ CABSAT Fuarında.

DEVTEK Gelişen Yazılımlarıyla Tekrardan DUBAİ CABSAT Fuarında.

Devtek Bilişim, Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde kullanılan, Playout, CG, Ingest ve 3D CG yazılımlarıyla CABSAT 2013 fuarında sizlerle buluşuyor.
Her yıl Dubai’de düzenlenen fuara, bu defa 55 ülkeden 850 firma katılıyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTC) de , yaklaşık 27.000 M2 alana kurulan fuar, Ortadoğu ve Afrikanın en büyük dijital medya ve uydu haberleşme teknolojileri fuarıdır.
12-14 Mart tarihlerinde yapılan bu olağanüstü organizasyona, Devtek Bilişim 2.defa katılıyor.
Dünyanın birçok yerinden gelen yaklaşık 15.000 Profesyonel ve Amatör ziyaretçi CABSAT’ta buluşuyor.
Devtek standında tamamen kendi öz kaynaklarıyla geliştirilen Playout, CG, Ingest ve 3D CG ürün demoları, yerli ve yabancı birçok kullanıcısıyla buluşuyor.

Devtekten Yeni Ürünler

Devtekten Yeni Ürünler

Devtek sektörde çok önemli bir ihtiyaç olan 3D KJ açığını kapatmak için firma alımı yapmıştır. 3D KJ konusunda uzun seneler çalışma yapan konusunda uzman ekibi ve çalışmalarını bünyesine katmıştır.
Easy 3DCG Pro ürünü ile parçalı animasyonlar oynatma, çok farklı databaselerden data çekme, 3D objeleri içine alma, MOS protokol desteği, ve 2 Live input desteği, trigger yapıları ile profesyonel kullanım amaçlı bir KJ sistemidir.
Designer ve Player modüler yapısı ile template oluşturma ve oluşturulan templateler üzerinde değişiklikler yapma, bir player ile birden fazla engine kontrolü ile çok fonksiyonlu bir KJ sistemidir.

Abant TV Türksatta

Abant TV Türksatta

Abant TV teknik altyapısı Devtek ile oluşturuldu ve yayın hayatına başladı. Uzun bir projelendirme ve teknik altyapı oluşturma çalışmalarından sonra Abant TV boludan uydu yayınlarına başladı.
Baştan sona kadar bir TV kanalı kurma konusunda yapmış oldumuz çalışmalarla uyduda bir çok yeni kanalın yerini almasında çalışma yapmış olan firmamız bu çalışmalarına Abant TV yi de eklemiştir.
Çok farklı sistemleri profesyonel olarak altyapısını oluşturup, sağlıklı bir şekilde çalışmalarını yapan firmamız, Abant TV de TV binasının altyapısının hazırlanmasından, malzemelerin seçimine, kurulmasına ve entegrasyonlarının yapılarak eğitimlerinin verilmesi konularında Abant TV nin yanında olmuştur.

Baharoğlu TV Devtekle Uydu Yayınlarına Başladı

Baharoğlu TV Devtekle Uydu Yayınlarına Başladı

Firmamız tarafından teknik altyapısı oluşturulan Baharoğlu TV Antepte yayın hayatına başlamıştır.
Eski adı ile BizTV ve yeni adı ile Baharoğlu TV olarak yayınlarına devam eden kanal, teknik altyapı konusunda Devteki tercih etmiştir.

Easy Media Suite Fransada

Easy Media Suite Fransada

Easy Media Suite ürünleri Fransa bayisi aracılığı ile birinci partide Mali ve Guinee ve şimdi de Burkina ve Ghana da kullanılmaya başlandı.

Firmamız teknik bilgisi ve teknoloji geliştirmedeki üstün kabiliyeti ile teknoloji geliştirmeye ve bu geliştirmiş olduğu teknolojiyi ihrac ederek ülkemize katkıda bulunmaya devam ediyor.
Video ve ses konularında uzman ekibi ile yazılım geliştirme, turnkey çözümler üretme ve projelendirme alanlarında ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etmeye devam ediyor.

NTV Vidchecklendi

NTV Vidchecklendi

NTV Grubu dosya iş akışındaki yayın kalite standartlarını kontrol etmek için Vidcheck kullanmaya başladı. Kalite kontrol yazılımları arasından BBC, Time Warner, MTV, NBC, Canal+ gibi 200’den fazla firma referansı ile lider olan Vidcheck’i seçti.

Vidcheck kontrol sistemleri ile yayınlarınızda kullandığınız dosyaların ses seviyesi, field hataları, codec problemleri ve kaliteleri otomatik olarak kontrol altında olur.

TV2000 Devtekle Yayın Hayatına Başladı

TV2000 Devtekle Yayın Hayatına Başladı

Radyo 2000 uzun çalışmalar sonunda uyduda yerini aldı. Teknik altyapısı devtek tarafından kuruldu. 2 Farklı stüdyo ve tek anakumanda ile yayınlarını gerçekleştiriyor. Kanalın kuruluşu aşamasında projelendirmesi, cihazların seçilmesi, kurulum ve entegrasyonununda devtekle çalışmayı uygun bulmuştur.

Uzay TV İstanbul Stüdyoları Yayına Hazır

Uzay TV İstanbul Stüdyoları Yayına Hazır

Diyarbakırın köklü yerel TV kanalı olarak SÖZ TV ismi ile yayın hayatına başlayan kanal, uydu yayınlarını Uzay TV adı altında diyarbakır stüdyolarını Devtek ile kurulumunu tamamladıktan sonra, İstanbul stüdyolarını da Devteke emanet etti.
Devtekin çalışmaları sonucunda Uzay TV teknik altyapısını tamamlamıştır.

Devtek Bilişim, Türkiye'den yeni pazarlara açılmaya devam ediyor.

Devtek Bilişim, Türkiye'den yeni pazarlara açılmaya devam ediyor.

Afganistan'da 13 TV kanalında EASY MEDIA SUITE ürünlerinin kullanılması için gerekli anlaşmalar imzalandı.

MCD Grubu, Devtek Bilişim kurulumuyla 72x144 Matrix Router ihtiyacında Decklink Broadcast VideoHub ı seçti.

MCD Grubu, Devtek Bilişim kurulumuyla  72x144 Matrix Router ihtiyacında Decklink Broadcast VideoHub ı seçti.


Bünyesinde MTV Türkiye, Nickelodeon Türkiye, Sci-Tech Türkiye, Sinema TV, Sinema TV2, Sinema TV Aile, Sinema TV HD, Sinema TV HD2, FilmClub, FilmClub2, Club1001; BBC Entertaınment, BBC HD, BBC World, BBC Lifestyle, BBC Cbeebies, BBC Knowledge, Euronews, Eurosport, Eurosport2, Eurosport HD kanallarını bulunduran Bağımsız içerik platformu Türkiye MCD AŞ. (Multi Channel Developers), kanallarının teknik altyapısında ortak olarak merkezi konumda konumlandırmak üzere ihtiyacı olan Matrix Router ihtiyacında Decklink Broadcast Videohuba karar vermiştir.

Kurulumu ve satışı DEVTEK BİLİŞİM tarafından gerçekleştirilen Matrix Router’ın tercih edilmesinde, 2K/3G/HD/SD SDI ve ASI sinyallerin yönlendirilmesinde Decklinkin IT tabanlı olarak kontrol edilebilir olması etkili olmuştur.


Ulaştırma Bakanlığının Uluslarası Ulaştırma Şurasının Web Stream İşi Easy Ingest İle Yapıldı

Ulaştırma Bakanlığının Uluslarası Ulaştırma Şurasının Web Stream İşi Easy Ingest İle Yapıldı

Ulaştırma bakanlığı tarafından Hedef 2023 sloganı ile 27 Eylül - 01 Ekim 2009 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezinde bu yıl 10. su düzenlenen ulaştırma şura toplantısının webstream işini Türk Telekom, 4D Sistem ve Easy Ingest birlikte gerçekleştirdi. Aynı anda 16 salonda gerçekleştirilen çalıştayların canlı webstreami için Easy Ingest çözümü kullanılmıştır. Webserver altyapı hizmetinin Türk Telekom tarafından yapıldığı ve sistemlerin uygulanmasını 4D sistemin gerçekleştirdiği etkinlikte aynı anda 5 dilde başarılı olarak yapılan stream işinde Easy Monitoring yazılımı ile aynı anda 40 Easy Ingest streami IP üzerinden kontrol edildi.

Easy CG İstanbul Film Stüdyolarında

Easy CG İstanbul Film Stüdyolarında

2004 yılında Ata Film'in satın alımı ile Türkiye bağımsız stüdyo işletme sektörüne giren ve 2005 yılında TEM stüdyolarını alarak sektörün lideri haline gelen İstanbul Film Stüdyoları A.Ş KJ ihtiyaçlarında kullanmak üzere Easy CG KJ Sistemini tercih etmiştir.

DEVTEK Easy Ingest ve Easy CG Ürünleri ile Cabsat Fuarında Ülkemizi Temsil Etti

DEVTEK Easy Ingest ve Easy CG Ürünleri ile Cabsat Fuarında Ülkemizi Temsil Etti

Dubai Dünya Ticaret Merkezinde 3-5 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Cabsat Mena 2009 fuarında Devtek firması Easy Ingest ve Easy CG yazılımları ile ülkemizi gururla temsil etmiştir.
Cabsat 50 değişik ülkeden 650 katılımcı firma ve 100 değişik ülkeden 9300 ziyaretçisi ile dünya genelinde üçüncü büyük bölgesel fuar etkinliğidir.
Devtek Easy Ingest, kayıtçı yazılımı ve Easy CG, KJ Yazılımı ile ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Fuarda dört farklı kaynaktan Easy Ingest ile görüntü kaydı alındı.Bu kayıtçıları network üzerinden Easy Monitoring yazılımı ile izlenmesi ve kontrolü de gösterildi.
Gerek websitesi gerekse broşürü user tutorial videoları ile tam bir ürün olarak müşterilerinin karşısına çıkan Devtek yurt dışından yapmış olduğu bayilik anlaşmaları ile ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etmeye devam ediyor.

Easy Ingest Yenilendi !

Easy Ingest Yenilendi !

Easy Media Suite'in bir parçası olan Easy Ingest kayıtçı yazılımı, tamamı yenilenerek güncellenmiştir.

Easy Ingest'de yapılan değişiklikler:
- İki formata ek olarak WM formatında stream yapılması.
- İki formatın ve streamin ayrı ayrı veya aynı anda kontrolü.
- HD çözünürlükte kayıt.
- Farklı projeler oluşturma.
- Mini önizleme alma.
- Daha kolay, daha güvenilir ve daha güçlü bir yapı.

Türksat EasyPlay ve Easy Ingest'i Tercih Etti

Türksat EasyPlay ve Easy Ingest'i Tercih Etti

Bilgi ve iletişim teknolojileri ile uydu ve kablo ağı üzerinden hizmetler veren Türksat, teknik altyapısını yenileme çalışmalarında Devtek firmasının geliştirmiş olduğu Easy Ingest görüntü kayıt ve EasyPlay playout sistemlerini kullanmayı tercih etti.

Türksat, 2 Adet Easy Ingest ve 8 Adet EasyPlay sisteminin testini yaparak devreye sistemleri kullanmaya başladı.

Konya ERT Yenilendi.

Konya ERT Yenilendi.

ERT ( Ereğli Radyo Televizyonu ) 15 Mayıs 2000 tarihinde Konya Ereğli' de yayın hayatına başlamıştır. Yayın kalitesini her geçen gün arttırarak devam eden ERT yenileme çalışmalarına giderek görüntü kalitesini daha da artırmıştır.

ERT teknik altyapı değişikliklerinde Easy Play , Easy Kj ve Easy Ingest çözümlerini tercih etmiştir.

İzmir yeni bir Tv kanalına daha kavuşuyor.

İzmir yeni bir Tv kanalına daha kavuşuyor.

İzmir'lilerin merakla bekledikleri yeni TV Kanalı TV35, yayın hayatına test yayınları ile başladı. Yayın hayatında başarılı bir grafik yakalayabilmenin, iyi kurulmuş sistemden geçtiğinin bilincinde olan TV35, teknik altyapısının oluşturulmasında da Devtek' i tercih etmiştir.

Nickelodeon TV Türkiye EMS EasyPlay ve EMS EasyIngest 7/24 lerle devam ediyor.

Nickelodeon TV Türkiye EMS EasyPlay ve EMS EasyIngest 7/24 lerle devam ediyor.

Nickelodeon TV, yayın hayatına 1979'da Amerika'da başlamış, günümüze kadar yayın ağını Güneydoğu Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika' ya kadar genişletmiştir. Türkiye' de ise D-Smart, Digiturk ve Kablo TV ile türkçe yayın yapan Nickelodeon TV, CNBC-e 'de de aynı isimle kuşak programı olarak da yayınlanmaktadır.

Nickelodeon TV Türkiye' deki yayınlarında Easy Ingest ve Easy Play ürünlerini tercih ederek, görüntü sistemlerini Devtek' e emanet ettiler.

İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü Üstün Teknik Altyapısı ile Eğitimine Devam Ediyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü Üstün Teknik Altyapısı ile Eğitimine Devam Ediyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Sinema, Radyo TV ve Fotoğrafçılık bölümlerinin modernleşen altyapısı ile öğrencilerinin eğitim kalitesini artırmaya devam ediyor.

Öğrencilere verilen eğitimlerde klasik eğitim yerine, günümüzde olmazsa olmaz haline gelen uygulamalı eğitimi tercih eden İstanbul Aydın Üniversitesi, profosyonel ve gerçek bir eğitim ortamı yaratmak için Televizyon ve Fotoğraf stüdyosu ile Radyo istasyonu sistemlerinin kurulumu için Devtek'i tercih etmiştir.

Ajans Press, Devtek İşbirliği İle Teknolojik Yazılım Altyapısını Yeniledi

Ajans Press, Devtek İşbirliği İle Teknolojik Yazılım Altyapısını Yeniledi

Ajans Press iş akışlarını hızlandırmak ve müşterilerine vermiş olduğu hizmet kalitesini artırmak için yaptığı yenileme çalışmaları esnasında, görüntü arşivi çözümü ve otomasyonunda tercihini Devtek'ten yana kullandı.

Ajans Press Türkiye genelinde arşivini tuttuğu TV ve Radyo kayıtlarının dijital ortama aktarılması, çözümlenmesi, depolanması, arşivlenen görüntülerin çok hızlı olarak bulunması, montajının yapılması ve ürün çıkışlarının alınması işlemlerini artık otomatik olarak gerçekleştirebilmektedir.